Сорта вишни

       Вишня - красиве дерево, яке часто прикрашає сади України. Вона хороша завжди: і коли цвіте навесні, і коли приносить плоди влітку. Вишня надихала японських поетів, російських поетів Срібного століття, а чеховський «Вишневий сад» - це символ російської культури. Хто ж не любить вишню - червоні, солодкі, з кислинкою плоди, такі круглі, що радують око. За словами стародавнього історика Плінія, батьківщиною вишні вважається місто Керасуід на узбережжі Криму, а вже звідти її привезли в Рим, після чого вона поширилася спочатку в Європі, а потім і інших куточках Землі.

        Вишня - цінний і скороплодная плодова порода. З давніх-давен вона служила людині не тільки їжею, а й цінним ліками. Плоди цієї культури в достатку містять вітаміни С, А і РР, а також фолієву кислоту. Є в цих червоних плодах і такі необхідні людському організму речовини, як залізо, фосфор, кальцій, магній, мідь і калій. Також в них містяться органічні кислоти: лимонна, яблучна, бурштинова і т.д. Крім того, у вишні приблизно 15% складають цукру, що є цінною якістю при її переробки. Вишню широко використовують у фармацевтиці, у вигляді сиропу - з його допомогою роблять солодкі ліки, особливо подобаються дітям. Смачні як її плоди, так і продукти їх переробки: варення, компоти, желе. Свіжа або у вигляді варення вишня покращує апетит.
      Агротехніка вишні трохи складніше, ніж інших плодових культур, але не дивлячись на це дерево вишні - дуже корисне придбання для саду.
      Районований сортимент вишні в Україні істотно змінився в 2005-2006 рр. і тепер на 90% складається з сортів селекції Мелітопольської дослідної станції садівництва імені М.Ф.СИДОРЕНКА ІС НААН. Селекціонерами дослідної станції виведено і внесено в Держреєстр 18 нових урожайних сортів вишні з великими плодами, високих смакових та інших цінних якостей, такими є Пустунка, Нота, Супутниця і багато інших. Також селекціонерами виведена група сортів Дюков (вишнево-черешневих гібридів), які отримані шляхом схрещування кращих сортів вишні та черешні. Їх відрізняється рисою є відмінні смакові якості, крупноплодность, врожайність, і що найголовніше - висока морозо- і посухостійкість, а також стійкість до багатьох хвороб і шкідників.
     Широку популярність здобули сорти вишні-Дюков Пустунка, Зустріч, Іграшка, Очікування, Примітна. У розплідниках вже розмножують більш нові сорти Гриот мелітопольський, Відродження, Солідарність, Супутниця і ін.
      Саме ці сорти відповідають найвищим вимогам виробників і споживачів плодів вишні. Тому ми рекомендуємо звернути на них особливу увагу як при виборі посадкового матеріалу для закладки саду, так і плодів для вживання в свіжому і переробленому вигляді.
       Запрошуємо до взаємовигідної співпраці і пропонуємо укласти ліцензійні договори, придбати високоякісний посадковий матеріал нових сортів вишні селекції дослідної станції, спеціальну літературу з різних питань садівництва, а також отримати консультацію фахівців.

 

 

 Сорт

 Характеристика

 Сорти раннього терміну дозрівання

        Очікування

Хороший високоврожайний сорт, з темно-червоними майже чорними плодами, придатними для всіх видів переробки.

      Ранній десерт

Ультраранній сорт, з дуже красивими жовто-червоними плодами.

Сорти середнього терміну дозрівання

              Погляд

Слаборосла, високоврожайний сорт з темнозабарвленими плодами, придатними для всіх видів переробки. Сорт частково самоплодовий.

        Відродження

Сорт стійкий до захворювань, з щорічною високою врожайністю і великими плодами універсального призначення.

         Зустріч

Один з найкращих сортів для промислового і аматорського садівництва: Слаборосла, високоврожайні, стійкий до хвороб і весняних заморозків, з дуже великими плодами, придатними для переробки. Частково самоплодовий.

Гриот мелітопольський

 

Сорт поєднує кращі ознаки вишні та черешні, один з найбільш врожайних з великими красивими плодами.

           Згода

Сорт зі стриманою силою росту, урожайний з плодами високої якості.

     Любительська

 

Середньорослий сорт, має високі смакові якості.

Мелітопольська десертна

 

Сорт з красивими плодами і світлою м'якоттю, універсального призначення.

            Нотка

Новий високоврожайний сорт з великими красивими плодами високих смакових якостей.

         Примітна

Стійкий до весняних заморозків, Слаборосла і високоврожайний.

        Змінниця

Слаборосла, високоврожайний сорт, з Полдо універсального призначення.

      Солідарність

Стійкий до захворювань, високоврожайний, з дуже красивими великими плодами, приємного кисло-солодкого смаку.

         Супутниця

Сорт з дуже красивими великими темно-червоними плодами приємного кисло-солодкого смаку.

         Пустунка

 

Прекрасний сорт, що поєднує високу якість плодів універсального призначення з високою врожайністю і стійкістю до захворювання.

Сорти пізнього строку дозрівання

     Спогад

 

Високоврожайний сорт з великими красивими плодами.

          Іграшка

 

Високоврожайний вишні-черешневий гібрид з дуже великими красивими плодами, приємного освіжаючого смаку.

         Ерудитка

Новий сорт з дуже красивими великими темно-червоними плодами.

 Більш детальна інформація про сорти представлена в каталозі "Сорти плодових культур селекції Інституту зрошуваного садівництва імені М.Ф. Сидоренка, прідатні для Поширення в Україні", який поширюється на комерційній основі.

Додаткову інформацію можна отримати за адресою:

Мелітопольська дослідна станція садівництва імені М.Ф. Сидоренко ІС НААН

вул. Вакуленчука, 99

м.Мелітополь, Запорізька обл., 72311

Тел. (0619) 49-20-21

E-mail: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.