Сорта черешни

     Смак літа. У багатьох він асоціюється з черешнею. Вона дозріває раніше інших плодів і тим самим відкриває фруктовий бал. Цінність її полягає в найвищих смакових, дієтичних і товарних властивостях і якостях. Спробувавши черешню лише одного разу, ви вже не зможете встояти перед її спокушати ароматом і приємним смаком.

     На питання: "Чим корисна черешня?" важко відповісти однозначно. Люблять її і дорослі, і діти. І правильно роблять. У ягодах міститься каротин, нікотинова кислота, трохи вітаміну С і безліч інших цінних елементів. В основному, ягоди використовуються в свіжому вигляді, а також для приготування прекрасних компотів та інших видів технічної переробки.

     Ще 50-60 років тому черешня вважалася споконвічно південній культурою. Однак, у зв'язку з потеплінням клімату і більшою мірою зі значною, цілеспрямованою роботою селекціонерів ареал її зростання поширився далеко на північ. Тепер її можна побачити в садах Білорусі, Прибалтики, середньої смуги Росії. В Україні це один з найбільш шанованих фруктів і традиційно найсмачнішою вважається черешня з Мелітополя. У своєму саду завдяки підбору сортів черешні можна створити конвеєр споживання плодів цієї культури в свіжому вигляді протягом декількох місяців, починаючи з кінця травня такими сортами як Мелітопольська рання, Валерій Чкалов, Казка і закінчуючи кінця липня сортами Мелітопольська чорна, Крупноплодная, Аншлаг. При цьому між цими місяцями плодоносить маса інших хороших сортів: Тотем, Дачниця, Міраж і багато інших. Селекціонерами нашого інституту триває робота по виведенню нових сортів плодоносними в більш пізні терміни.

     Без удаваної скромності можна сказати, що українські черешні - найсмачніші в світі. Багато сортів перевершують світові аналоги. У селекції черешні дослідною станцією досягнуті особливо вагомі результати - районовані 43 сорти, за якими вона є провідною науковою установою в світі. Нині сорти черешні селекції дослідної станції займають більше 60% цієї культури в сільськогосподарських підприємствах, а в молодих насадженнях їх питома вага становить близько 80%. Ви ще сумніваєтеся в перевазі черешні? Спробуйте виростити її у власному саду і ви безсумнівно переконайтеся в цьому.

Запрошуємо до взаємовигідної співпраці і пропонуємо укласти ліцензійні договори, придбати високоякісний посадковий матеріал нових сортів черешні селекції дослідної станції

  

Сорт

Характеристика

Сорти раннього терміну дозрівання

Валерій Чкалов

Популярний сорт раннього терміну дозрівання, з великими, дуже смачними, темно-червоними плодами.

Визнання

Ранній десертний сорт з жовтими, дуже соковитими плодами. Стійкий до хвороб.

Дебют

Ранній високоврожайний сорт з великими темно-червоними дуже соковитими плодами десертного призначення.

Ласуня

Ранній сорт, з одновимірними, темно-червоними плодами, більш щільними ніж у сорту Валерій Чкалов. 

Мелітопольська рання

Сорт стійкий до моніліозу, має високу морозостійкість. Плоди великі, темно-червоного майже чорного кольору, щільні, соковиті. Мають хорошу транспортабельність і універсальність використання.

Мелітопольська червона

Сорт зимо- і посухостійкий. Плоди великі, темно-червоного кольору, відрізняються своєю транспортабельністю і універсальністю.

Присадибна

Сорт відрізняється свеой зимостійкістю, стійкістю до моніліозу і слабкістю ураження бактеріальним раком кісточкових. Плоди великі, світло-жовтого кольору з красивим рум'янцем, що позполяет віднести цей сорт до десертних.

Рубінова рання

Популярний ультрораннній сорт, з темно-червоними, десертними плодами.

Казка

 

Дозріває на тиждень раніше, ніж сорт Валерій Чкалов, плоди схожою форми, але більші і солодкі.

Шанс

Представник групи рано дозрівають сортів з найвищою транспортабельностью. Плоди великі, одномірні, темно-червоні. Врожайність висока, сорт зимостійкий і посухостійкий.

Електра

Ранній високоврожайний сорт з дуже великими, темно-червоними, майже чорними плодами, з блискучою шкіркою. Поєднання щільної м'якоті і відмінного солодкого смаку вигідно відрізняє його від інших ранніх сортів.

Ера

Ранній сорт, з щільними, великими, темно-червоними плодами. Має високу транспортабельність.

Сорти середнього терміну дозрівання

Вінка

Сорт зимостійкий, високоврожайний з великими, темно-червоними плодами оригінального кисло-солодкого винного смаку.

Дачниця

Сорт середнього терміну дозрівання, з дуже великими, одновимірними, жовтими, ніжними плодами. Широко використовується для переробки.

Дилема

Високоврожайний сорт з великими плодами відмінного смаку, за що відрізняється високими товарними якостями.

Дніпровка

Сорт середнього терміну дозрівання, здатний забезпечити високу врожайність навіть не при сприятливих умовах. Відрізняється своєю зимо і посухостійкістю.

Забута

Високоврожайний сорт середнього терміну дозрівання, з темно-червоними плодами.

Червнева рання

Високоврожайний сорт, який отримав міжнародне визнання. Плоди великі, червоні, ніжні, не схильні до розтріскування. Відрізняються високою транспортабельністю і відмінними товарними якостями

Родзинкова

Сорт стійкий до моніліозу і слабо уражається бактеріальним раком кісточкових. Плоди великі, темно-червоного кольору, щільні, за що відрізняються своєю транспортабельністю і придатністю до машинного збору.

Міраж

Сорт з виключно високими товарними якостями.

Простір

Сорт з одновимірними. великими, темно-червоними плодами. 

Суперниця

Середньопізній термін, з великими, темно-червоними, майже чорними плодами.

Тавричанка

Сорт стійкий до низьких температурами. Плоди великі, темно-червоного кольору. Відрізняється універсальністю свого застосування.

Талісман

Один з кращих промислових сортів, стійкий до хвороб, зимостійкий, посухостійкий, високоврожайний. Плоди високих товарних і смакових якостей.

Тотем

Середньопізній сорт, з великими, темно-червоними, стійкими до розтріскування плодами.

Епос

Сорт з виключно великими, темно-червоними плодами.

Сорти пізнього строку дозрівання

Анонс

 

Пізній високоврожайний сорт з великими, щільними, темно-червоними плодами відмінного смаку.

Аншлаг

Сорт з темно-червоними великими, одновимірними результатами. Один з найбільш високоврожайних, зимостійких, посухостійких сортів.

Віха

Сорт з великими темно-червоними, транспортабельні плодами. Відрізняється підвищеною зимостійкістю і стійкістю до повітряної посухи.

Дивна

Пізній сорт з дуже смачними транспортабельні темно-червоними плодами.

Дружба

Пізній сорт з дуже великими, темно-червоними плодами, що поєднують відмінний смак і високу транспортабельність.

Зодіак

Сорт завершує сезон споживання черешні, плоди темно-червоні, транспортабельні, в холодильнику зберігаються до 30 днів.

Іскра

Поздний сорт, с крупными, сердцевидными плодами, с блестящей, искрящейся кожицей.

Космічна

Популярний сорт, плоди великі, жовто-оранжевого кольору з яскраво-червоним рум'янцем, що відрізняє його високим попитом.

Крупноплодная

Широко поширений сорт з дуже великими плодами, має хорошу транспортабельність, високі товарні якості і відрізняється високим попитом.

Улюблениця Туровцева

Пізній високоврожайних сорт, з привабливими великими, темно-червоними, майже чорними плодами. Є зимостійким і посухостійким.

Мелітопольська чорна

Популярний, високоврожайний сорт. Має відмінні смакові якості, високу транспортабельність, що вигідно відрізняє його своїми товарними якостями.

Меотида

Сорт зимо- і посухостійкий. Плоди великі, темно-червоного майже чорного кольору, щільні, соковиті. Відрізняється своїми товарними якостями і високою транспортабельністю. 

Оріон

Пізній сорт, з одновимірними, великими, темно-червоними плодами, стійкими до розтріскування.

Престижна

Назва даного сорту говорить сама за себе, так як дійсно даний сорт є дуже популярним. Плоди дуже великі, темно-червоного кольору, мають відмінні смакові якості, товарний вигляд і високу транспортабельність.

Романтика

Сорт має плоди зовні схожими на плоди сорту Крупноплодная, але більш стійкими до розтріскування.

Сюрприз

Дуже відомий сорт з великими плодами жовто-рожевого кольору, які при дозріванні стають карміновими і виглядають дуже ошатно. Саме за це даний сорт став настільки популярним і відрізняється високим споживчим попитом.

Темпоріон

Один з найбільш великоплідних сортів пізнього строку дозрівання. Плоди дуже щільні, темно-червоного кольору, мають високу транспортабельність.

Більш детальна інформація про сорти представлена в каталозі "Сорти плодових культур селекції Інституту зрошуваного садівництва імені М.Ф. Сидоренка, прідатні для поширення в Україні", який поширюється на комерційній основі.

 Додаткову інформацію можна отримати за адресою:

Мелітопольська дослідна станція садівництва імені М.Ф. Сидоренко ІС НААН

вул. Вакуленчука, 99

м.Мелітополь, Запорізька обл., 72311

Тел. (0619) 49-20-21
E-mail: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.